במה מאמינים כשלא מאמינים? על זינוק האמונה האתאיסטי

ההסתברות להיווצרות מקרית של שרשרת האירועים והפרמטרים שתביא לחיים אנושיים על הכוכב שלנו, היא כל כך אסטרונומית ומופרכת, שהמדע היה צריך ליצור הסבר 'פעלולי' במיוחד ?

"אם נגדיר את היקום שלנו כולו כבועה אחת, ייתכן שקיימות גם בועות אחרות שבהן יקומים אחרים וכולם משובצים באותו מולטי-יקום כמעין ניילון-פצפצים קוסמי" [מתוך אתר פייק ניוז אמיתי]

אם היקום שלנו נוצר בסיכוי של אחד לאינסוף, כנראה שישנם בעצם אינסוף יקומים, וכמובן שיהיה אחד הזה שבו הכל יסתדר נכון. הרי יש אינסוף!
ובא להוקינג גואל 😉

אז למאמינים שביננו, פעם הבאה שישאלו אותכם, איך אפשר להאמין במה שלא רואים, תשאלו, איך אפשר להאמין ב:" אם נגדיר את היקום שלנו כולו כבועה אחת, ייתכן שקיימות גם בועות אחרות שבהן יקומים אחרים וכולם משובצים באותו מולטי-יקום כמעין ניילון-פצפצים קוסמי" [מתוך אתר פייק ניוז אמיתי] 😛

בסוף. כולם מאמינים במשהו שלא יוכלו להוכיח.
אז לפחות תאמין במשהו, שהמשמעות שלו היא *לא* שאתה תאונה מקרית וחסרת חשיבות.

שתפו עם:


ליאור בן ימין
אודות המחבר
- מערכת הגלולה האדומה

התגובה שלכם

נחמד
עצוב
מצחיק
OMG
WTF
WOW

הגיבו עם gif

8 תגובות

 • ליאור בן ימין
  Shula Lavy

  The atheist think by probability with the sictific level they achieved at that period of time. Every year their knolage become more so their thought might change according the programs of their advance. The same with the justice and sick in honesty for the real and the truth. The Gurues/Imams/Rabbis/Ignorents/religion/believers stay the same since Moses/Abraham/Hsmoravi- Mesopotamia rules until today like the an I males that didn't change from the same period and today.

 • ליאור בן ימין
  master shoper

  למי שמאמין שהעולם נוצר לפני 5700 שנה אין מקום בוייכוח בכלל כי רמת ההבנה שלו לא מספיק טובה בשביל להבין את העולם הזה, יש לנו שרידי עצמות של בני אדם שנמצאו לפני 70,000 שנה ועצמות של דינוזאורים מלפני מליוני שנים, הדת היא בסך הכל ספר שנכתב על ידי האדם כדי להימנע מאנרכיה ואין לו שום גיבוי מציאותי לוגי, יש יותר מ-1000 דתות בעולם שכל אחד מהם טוען שהאלוהים שלו זה האחד והספר שלו הוא המקורי….אם בנאדם נולד למשפחה מוסלמית הוא יהיה מוסלמי ואם הבנאדם נולד למשפחה יהודיה הוא יהיה יהודי משאומר שזה בסך הכל חינוך הרי אם בנאדם גדל ללא חינוך דתי הוא לא ידע שיש דבר כזה דת, ואם מעלימים את כל ספרי הדת בעולם, לא יהיו דתות עד שאנשים יתחילו להמציא אותם, כי את אלוהים לא ראינו עד עכשיו ולא נראה כי הוא לא קיים ומה שמקיים זה רק הספרים.

 • ליאור בן ימין
  amit tal

  אם "פאי" הינו מספר אי-רציונלי עם מספר אינסופי של ספרות מימין לנקודה, ובכל זאת לא ניתן לחשב צורות עגולות בלעדיו, הרי שבהכרח לא ניתן לדייק בחישוב כל דבר ביקום שלנו! ואם זאת נקודת ההתחלה של גישה לכל חישוב שנבצע, הרי שכל תאוריה שתבנה היא בהכרח לא מדוייקת. אי-לכך זו נחשבת שרלטנות מוחלטת לקבוע אקסיומות על כל נושא מדעי!

 • ליאור בן ימין
  שיראל עדן

  זה שהמדע לא הוכיח את זה עדיין לא אומר שזה לא קיים. תעשט לימטובה המון דברים שהמדע מתבסס עליו נחשבים לתאורייות יש המון דברים שהמדענים היו בטוחים שהם צודקים ואז יום אחד הגיע מישהו וסתר את הכל המון תיאוריות השתנו במדע לאורך ההיסטוריה. וזה שהמדע אומר יש שרידם שהם בני ככה וככה מחא אומר כלום מי הוא זה שקבע את גיל הדברים האלו?ומאיפה הוא יודע ?מה היה שלט עליהם שכתוב עליו את זה?

ליאור בן ימין

הירשמו והתחברו בלחיצת כפתור