רק לא בכוח: למען הרגעת הרוחות בדיון על חיסונים

ובכן, אנו לא יודעים אם אתם יודעים, אבל 'נפל דבר' אתמול בכנסת.
115 חברים נכבדים, שניתן לטעון שלא תורמים לאף שינוי בכל 4 שנים פרט לזה של משכורתם וקנסות חדשים, החליטו להסכים פה אחד על לשנות משהו קיצוני ביותר בחיינו.

כ'נדוניה' נפלאה עם ההחלטה, ואם לא נטהר את הדיון ביננו כפי שכוונתנו לעשות עכשיו, זה נושא שעשוי לגרום לקיטוב הכי חריף, יותר מכל הקשר מריבה שניסו להשתיל ביננו עד כה.
גם אם ברור לכם כשמש, שזה הדבר הנכון לעשותו, רק תחשבו על הצד השני: אתם עומדים להכריח אותו 'באיומי אקדח כלכלי חינוכי', לעשות משהו עם גוף הצאצא שלו. הדבר הכי יקר בחייו.
נדמה שנמצאה 'סוף סוף' נוסחה [חס ושלום], לשים מכשול רציני ביננו, גם אם נסכים על כל דבר אחר.

לכן, החלטנו שחובה ומיידית, להעלות מסר ש'מטהר' את האווירה. להסביר ולו במעט, כדיון בין אנשים שרוצים להסתדר, מה התהיות והשאלות המיידיות שעולות בקרב אלו שחוששים, ולהציע, למען הטובה הגדולה של כולנו, להמיר כפייה בדיון, גישור והסכמה.

כדעה אישית של אדם שחושב שצריך שהמדינה תתערב כמה שפחות בחיי הפרט, תקדים זה, אמור להדיר שינה מרבים, עקב המשמעות של לתת למדינה, בני אדם שלא חפים מטעויות, יכולת להדחיק או 'להימכר', ריבונות מסוימת להתערב בגופו של הפרט, ואיזו גישה פוליטית זה מזכיר.
היום זה עבור מדיניות שאנחנו אוהבים. מחר זה עבור משהו אחר ובמידה דומה, אף אחד לא יספור את הזועקים.
ולסיום, וזו התכלית הבלעדית של סרטון זה: בקשה חשובה, מכל העוסקים בנושא זה ברשת. השתדלו לשמרו על דיון נקי נעים. הקלות שבה דיונים אלה עשויים להתלקח ל'קרבות רחוב', יותר מכל דבר, היא הדבר הכי מסוכן ובאופן מיידי עבור כולנו.

שתפו עם:


ליאור בן ימין
אודות המחבר
- מערכת הגלולה האדומה

התגובה שלכם

נחמד
עצוב
מצחיק
OMG
WTF
WOW

הגיבו עם gif

4 תגובות

 • ליאור בן ימין
  ohka on wheels

  חיסונים זה כמו קסדה
  לא כולם צריכים קסדה

  למשל החצבת.
  חצבת היא מחלה שמסוכנת לילדים עם בעיות ריאות או בעיות חיסוניות.
  לרוב הילדים אין את הבעיות האלו ועל כן הם כלל לא זקוקים לחיסון החצבת.
  דבר שני. מי שחוסן מחצבת, יכול לקבל אותה בגיל מבוגר ואז יש סכנת מוות. אך מי שחלה בחצבת, לא יסבול ממנה לעולם. הוא יהיה חסין מפניה לכל החיים.

  אז למה לחסן את כולם? פשוט לחסן רק מי שבאמת יש לו בעיה חיסונית.
  זה שאופנוענים יכולים להיהרג מתאונה, לא אומר שכל האוכלוסיה תצטרך להלך בקסדות.

 • ליאור בן ימין
  רותם שמואלי

  מאוד בעייתי. אף מאיתנו לא יכול באמת לבדוק חיסון חיסון ולהגיד מה הכרחי ומה לא – בגלל זה אנחנו צריכים לסמוך על מערכת הבריאות. על כל כתבה או מומחה שאומר שלא צריך לחסן, יבואו 5 שיגידו שכן צריך. להגיד שאין 100 אחוז בסיפור הזה ושיש אנשים שייפגעו זה לא בדיוק טיעון, הרי גם בקרב אלו שלא יתחסנו לא יהיו 100 אחוז בריאים ואולי הם היו יכולים להיות בריאים אילו היו עושים חיסון. אתה צודק שצריך להיות כמה שפחות חיסונים עם כמה שיותר תועלת, אבל איך אנחנו יודעים שאנחנו שם? אני בטוח שהאנשים במערכת הבריאות לא זורקים חיסונים על ימין ועל שמאל, ונכון שגם הם בני אדם שיכולים לטעות, אבל אם לא נסמוך על ההחלטה שלהם בעניין, אין שום סיבה לסמוך על אף רופא בשום סיטואציה ואפשר לסגור את בתי החולים. הרי 'הם יכולים לטעות'.

ליאור בן ימין

הירשמו והתחברו בלחיצת כפתור