ניסוי החישול הגדול: כך צורכים חומרי הדברה באופן שיטתי, כשאין כסף לאורגני

ובכן, בדיוק כמו בסצינה הידועה בסרט 'הנסיכה הקסומה', כאשר הגיבור בעל המסכה מערים על הנבל, באמצעות סבילותו לרעל אותו צרך באופן מזערי במשך שנים,
כך ככל הנראה, גם קרטל של מספר מצומצם של תאגידי זרעים וכימיקלים [ביניהם bayer עם העבר הנאצי, שקנתה את מונסנטו בעלת העבר המזיק לבני אדם],
מנסים לחשל את כולנו למאבקים הירואיים עתידיים, הקשורים ברעלני מערכת עצבים ומשבשי מערכות הורמונליות.

* אותיות קטנות עבור תינוקות וילדים בעלי גוף קטן – אנא חשבו באופן יחסי את הכמות המירבית ההולמת עבור גופכם, בטרם הצריכה. תודה.

אולי זה מסביר את תופעת הפירות והירקות חסרי הטעם והתזונה, אך בעלי יכולת מופלאה להיות מופקים בכמויות אדירות ולהיראות יפים במדף הסופר, גם אחרי תקופת אחסון 'משובחת' בהחלט.

סרטון ממוקד אודות המזון שפעם גודל באופן "אורגני" למדי, בלי שיחשבו על זה כמשהו 'פרימיומי' ובמחיר סביר. בטח לא היה מדובר בשילוב הדוק ונמרץ של רעלנים משוכללים, עבור תעשיית חקלאות שבויה במונופולים והסכמים מגבילים.

רק אתמול חילקנו את פרס 'השר שאכפת לו' עבור שנת 2018 לשר החקלאות, שאישר בקיץ האחרון 5 חומרי הדברה שכאלה שנאסרו באירופה, אך באופן אמיץ למדי מנע את פרסום העניין בתקשורת עד אתמול.
[פירוט החומרים שזכינו להתחשל כנגדם, בסוף]

בעשורים האחרונים, תעשיית החקלאות העולמית אולצה לעבור לשימוש בצורות גידול מאוד מסוימות, במקרים רבים עם זרעים מהונדסים גנטית המוגנים בפטנט, וחומרי הדברה שהונדסו לעבוד במיוחד איתם. חומרים אלו משבשים את תהליכי הפוטו-סינתזה הבסיסיים, אך פלאי הגנטיקה במימון תאגידי: הגידול שורד, נראה טוב ואפשר למכור אותו.

יש לציין, כי ניסוי זה יצא לדרך גם במדינות ה'מתפתחות', בדמות הסוס הטרויאני של 'סיוע בטכנולוגיות חקלאות' בחסות קרן רוקפלר והאו"ם, אשר עזרה לקרטל לזה לחזק את אחיזתו, גם בגרונם של שווקים חדשים אלו.

מקור:
Truthstream Media

***

החומרים ששר החקלאות אישר עבור התוצרת החקלאית שלנו בקיץ האחרון, אך נודע לכולנו על כך רק אתמול:

פראקואט (Paraquat), שאינו מאושר באירופה, הוא בעל רעילות אקוטית בכל דרכי החשיפה ואף עלול להיות קטלני בחשיפה אקוטית. באחד המקרים ילד שבלע את החומר סבל מסיבוכים רפואיים מסכני חיים. עוד נמצא קשר בין החשיפה לחומר לבין פרקינסון – עובדים שנחשפו לחומר היו בסיכון גדול פי 5.2 ללקות במחלה. החומר הזה, שנועד במקור לקטול עשבים, נמצא בשימוש רחב בישראל. על פי משרד החקלאות, בלעדיו לא ניתן כיום לגדל עגבניות לתעשייה, בצל, חמניות וגידולים נוספים.

קרבנדזים (Carbendazim), שאינו מאושר באירופה, נחשב כבעל רעילות משמעותית, משפיע על הפוריות, חשוד כמשפיע על המערכת ההורמונלית, ועלול לגרום לסוגים שונים של סרטן. בחשיפה כרונית קיימת פגיעה באברי רבייה, פגיעה בעוברים וסיכון להפלות. ברמות נמוכות הוא גורם לפגמים מולדים בעובר. החומר מסווג על ידי האיחוד האירופי – שם הוא אסור לשימוש – כגורם למוטציה, בעל פוטנציאל לפגוע בעובר או לגרום לסרטן, ורעיל למערכת הרבייה. בניטור של תוצרת חקלאית בישראל נמצאו 12 ממצאים, מתוכם חמישה חריגים. כלומר, אנחנו חשופים לחומר הזה מעבר לרמות הקבועות בתקנות.

סייהקסטין (Cyhexatin), חומר רעיל שנמצא בשימוש בעיקר בתפוזים, מסוכן להתפתחות העובר ומהווה סיכון מיוחד לתינוקות וילדים. החומר לא רשום בארה"ב ולא מאושר באירופה. הוועדה המליצה לבטל את רישום החומר הפעיל בגלל הסיכון שיש בו לסביבה הימית, אבל משרד החקלאות החליט שלא לאמץ את עמדת הוועדה.

פנבוטטין אוקסיד (Fenbutatin oxide), חומר שמשמש לריסוס בפרדסים ובמטעים, בעל רעילות נשימתית גבוהה. על פי הרישומים, גורם לפגיעה עינית קשה בקטגורית רעילות 1 ופגיעה עורית ברמה 2. החומר אינו מאושר לשימוש באירופה.

כלורפלואזורון (Chlorfluazuron), על פי המחקרים הוא ידוע כמגרה את העור, העיניים ודרכי הנשימה ועלול לגרום לנזק בבליעה ובשאיפה. רעיל מאוד ליצורים החיים במים וגורם להשפעות שליליות ארוכות טווח בסביבה המימית. אסור לשימוש באירופה.

מקור:
Truthstream Media

שתפו עם:


הגלולה האדומה
אודות המחבר
-

התגובה שלכם

נחמד
עצוב
מצחיק
OMG
WTF
WOW

הגיבו עם gif

הגלולה האדומה

הירשמו והתחברו בלחיצת כפתור